غرفه های نمایشگاهی

محور غرفه‌های نمایشگاهی

گروه های دانش آموزی دوره متوسطه می توانند دستاوردها و اختراعات خود را در گرایش ها و رشته های گوناگون علمی- پژوهشی از جمله  فنی و مهندسی، علوم پایه (شیمی، فیزیک، زیست، ریاضی)، علوم زیستی (پزشکی و بدن انسان، تغذیه و سلامت، جانورشناسی، داروسازی، گیاه شناسی، محیط زیست، میکروبیولوژی)، نانو تکنولوژی، انرژی های تجدید پذیر، آفرینش هنری، معماری، کامپیوتر و برنامه نویسی، زیست فناوری و نجوم ارائه نمایند.

همچنین گروه های دانش آموزی دوره دبستان می توانند پروژ های علمی خود را در قالب جمع آوری و طبقه بندی، مدل و نمایش علمی، آزمایش و اختراع (طراحی و ساخت) در گرایش های متنوع علمی همچون ریاضی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، نجوم، محیط زیست و زمین شناسی ارائه نمایند.

در روزهای برگزاری جشنواره به هر گروه از دانش آموزان فضایی در قالب غرفه نمایشگاهی جهت ارائه پروژه خود اختصاص داده می شود. پیشنهاد می شود دانش آموزان با توجه به فرآیند پژوهشی تابلو نمایش و یا پوستری با کیفیت مناسب تهیه کنند و در روز جشنواره در محل غرفه خود نصب نمایند.

دانش آموزان دست سازه یا اختراع ساخته شده خود را می توانند در فضایی که در اختیار آنها قرار داده شده در معرض دید عموم و هیات داوران بگذارند.

 لازم به ذکر است داوری توسط هیات داوران توسط فرم های داوری دقیق و اختصاصی با توجه به تفکیک رشته و مقطع تحصیلی انجام می شود.