ثبت‌نام دومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

جشنواره دانش‌آموزی سینا طی سه روز در اردیبهشت سال آینده در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جشنواره دانش‌آموزی سینا توسط سامانه یکپارچه نوین آموزشی (سینا روبیک) و واحد علوم و تحقیقات، با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان کشور، در روزهای ۳ ، ۴ و ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد.

الناز فطیرخورانی، دبیر جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا و مدیر مرکز آموزش‌های آزاد و مهارتی واحد علوم و تحقیقات، از آغاز ثبت‌نام دوره دوم این جشنواره در پنج محور غرفه‌های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش‌آموزی، محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی در قالب ۱۳۰ رشته و گرایش خبر داد.

وی به استقبال و حضور بیش از ۵ هزار دانش‌آموز با استعداد وخلاق در دوره اول این جشنواره که در فروردین ماه امسال در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، اشاره کرد و ادامه داد: گستره بخش‌ها و گرایش‌های این جشنواره را از لحاظ کیفی و کمی نسبت به سایر جشنواره‌های دانش‌آموزی متمایز می‌کند.

به گفته فطیرخورانی، در این رویداد علمی پژوهشی، دستاوردها و پروژه‌های دانش‌آموزان از سوی استادان دانشگاه داوری خواهد شد. گروه‌های برگزیده علاوه بر اهدا جوایز نفیس نقدی، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات نیز دریافت می‌کنند و به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات اعزام خواهند شد.

گفتنی است، گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‌آموزان، ایجاد زمینه‌های ظهور خلاقیت و توانایی‌های بالقوه دانش‌آموزان، آشنایی دانش‌آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعدادهای نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی جهت همکاری و مبادلات علمی و فنی با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تبیین نقش و تاکیر بر اهمیت تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و مهارتی به صورت حضوری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، به طور مجازی در سامانه سینا و همچنین هدایت و مشاوره حضوری و مجازی کلیه دانش‌آموزان و دبیران از دیگر برنامه های این جشنواره است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی f-sinaproject.com مراجعه کنند.