ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز خرداد ۶, ۱۴۰۳ ۰۲:۵۵

ثبت‌نام دومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

ثبت‌نام دومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

جشنواره دانش‌آموزی سینا طی سه روز در اردیبهشت سال آینده در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جشنواره دانش‌آموزی سینا توسط سامانه یکپارچه نوین آموزشی (سینا روبیک) و واحد علوم و تحقیقات، با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان کشور، در روزهای ۳ ، ۴ و ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد.

الناز فطیرخورانی، دبیر جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا و مدیر مرکز آموزش‌های آزاد و مهارتی واحد علوم و تحقیقات، از آغاز ثبت‌نام دوره دوم این جشنواره در پنج محور غرفه‌های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش‌آموزی، محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی در قالب ۱۳۰ رشته و گرایش خبر داد.

وی به استقبال و حضور بیش از ۵ هزار دانش‌آموز با استعداد وخلاق در دوره اول این جشنواره که در فروردین ماه امسال در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، اشاره کرد و ادامه داد: گستره بخش‌ها و گرایش‌های این جشنواره را از لحاظ کیفی و کمی نسبت به سایر جشنواره‌های دانش‌آموزی متمایز می‌کند.

به گفته فطیرخورانی، در این رویداد علمی پژوهشی، دستاوردها و پروژه‌های دانش‌آموزان از سوی استادان دانشگاه داوری خواهد شد. گروه‌های برگزیده علاوه بر اهدا جوایز نفیس نقدی، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات نیز دریافت می‌کنند و به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات اعزام خواهند شد.

گفتنی است، گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‌آموزان، ایجاد زمینه‌های ظهور خلاقیت و توانایی‌های بالقوه دانش‌آموزان، آشنایی دانش‌آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعدادهای نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی جهت همکاری و مبادلات علمی و فنی با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تبیین نقش و تاکیر بر اهمیت تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و مهارتی به صورت حضوری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، به طور مجازی در سامانه سینا و همچنین هدایت و مشاوره حضوری و مجازی کلیه دانش‌آموزان و دبیران از دیگر برنامه های این جشنواره است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی f-sinaproject.com مراجعه کنند.