ثبت نام دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

جشنواره دانش آموزی سینا توسط سامانه یکپارچه نوین آموزشی و واحد علوم و تحقیقات، با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان کشور، در روز‌های۳، ۴ و ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ در واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد.
به گزارش گیتی آنلاین، الناز فطیرخورانی، دبیر جشنواره پروژه‌های دانش آموزی فرهیختگان سینا و مدیر مرکز آموزش‌های آزاد و مهارتی واحد علوم و تحقیقات، از آغاز ثبت نام دوره دوم این جشنواره در ۵ محور غرفه‌های نمایشگاهی سمینار‌های علمی، مسابقات دانش آموزی، محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی در قالب ۱۳۰ رشته و گرایش خبر داد.
وی به استقبال و حضور بیش از پنج هزار دانش آموز با استعداد وخالق در دوره اول این جشنواره که در فروردین ماه امسال در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، اشاره کرد و ادامه داد: گستره بخش‌ها و گرایشها این جشنواره را از لحاظ کیفی و کمی نسبت به سایر جشنواره‌های دانش آموزی متمایز میکند.
به گفته فطیرخورانی، در این رویداد علمی پژوهشی، دستاورد‌ها و پروژه‌های دانش آموزان از سوی استادان دانشگاه داوری خواهد شد. گروه‌های برگزیده علاوه بر اهدا جوایز نفیس نقدی، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات نیز دریافت میکنند و به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات اعزام خواهند شد.
گفتنی است، گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش آموزان، ایجاد زمینه‌های ظهور خالقیت و توانایی‌های بالقوه دانش آموزان، آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعداد‌های نوجوانان، ارائه دستاورد‌های پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی جهت همکاری و مبادلات علمی و فنی با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تبیین نقش و تاکید بر اهمیت تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.
برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و مهارتی به صورت حضوری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، به طور مجازی در سامانه سینا و همچنین هدایت و مشاوره حضوری و مجازی کلیه دانش آموزان و  دبیران از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.
علاقه مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی  f-sinaproject.comمراجعه کنند.