ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۴:۲۱

آغاز ثبت نام سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

آغاز ثبت نام سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

آغاز ثبت نام سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

مرکز آموزش های آزاد و مهارتی با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی  با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان کشور سومین جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان را برگزار می‌کند.
ثبت نام سومین جشنواره بین المللی پروژه‌های دانش آموزی در رشته های مختلف علمی در 5 محور غرفه‌های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش آموزی، تولید محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی از طریق سایت  javanproject.com  از 25 آذر ماه مصادف با روز پژوهش و فناوری آغاز و تا 30 بهمن 1399 ادامه خواهد داشت.

در بخش سمینارها و غرفه های نمایشگاهی دانش آموزان می توانند در شاخه های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، زیست فناوری، علوم کامپیوتر و نانو و … شرکت کنند.

همچنین در بخش مسابقات گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، سازه های ماکارونی، زیست فناوری، ماشین های کمیکار، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، انرژی های تجدید پذیر، مسابقات آزمایشگاهی، نجات تخم مرغ، ابرحباب، مکاسیستم و کاپ فیزیک ایران، ایده شو دیده شو و … برگزار خواهد شد.
جشنواره پایانی این دوره انشالله در روزهای 29، 30 و 31 اردیبهشت ماه سال 1400 در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به صورت حضوری برگزار خواهد شد و چنانچه شرایط برگزاری جشنواره به صورت حضوری امکان پذیر نباشد جشنواره به صورت مجازی در دو بخش آنلاین و آفلاین برگزار می گردد.
دستاوردها و پروژه‌های دانش آموزان توسط اساتید دانشگاه داوری خواهد شد و گروه‌های برگزیده علاوه بر اهداءجوایز نفیس، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات  را نیز دریافت می‌کنند.

گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‏‌آموزان، ایجاد زمینه‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های بالقوه دانش‌‏آموزان، آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعدادهای نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری‌ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه مقالات برتر دانش آموزی و حمایت مرکز رشد و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های منتخب و اعزام به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات از ویژگی های برجسته دوره سوم جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان می باشد. علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس مستقیم  javanproject.com مراجعه کنند.