ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۴:۴۹

سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان برگزار می گردد.

سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان برگزار می گردد.

سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان برگزار می گردد.

 

مرکز آموزش های آزاد و مهارتی با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان سراسر کشور سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان را برگزار می‌کند.

الناز فطیرخورانی دبیر جشنواره گفت: جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان  به عنوان رویداد بزرگ علمی و پژوهشی دانش آموزی در روز‌های 29 تا 31 اردیبهشت ماه 1400 به صورت مجازی با حضور بیش از 2400 دانش آموز هر سه مقطع تحصیلی دبستان، دوره اول و دوم متوسطه به همراه دبیران راهنمایشان از 15 استان کشور در قالب 520 تیم برگزار خواهد شد.

ثبت نام سومین جشنواره پروژه‌های دانش آموزی  با شعار پیش به سوی دانشمند شدن در رشته های مختلف علمی در 5 محور غرفه‌های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش آموزی، تولید محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی از طریق سایت  javanproject.com  از 25 آذر ماه 1399 مصادف با روز پژوهش و فناوری آغاز و تا پایان سال 1399 ادامه داشت.

در محور سمینارها و غرفه های نمایشگاهی 320 تیم در شاخه های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، زیست فناوری، علوم کامپیوتر، نجوم، نانو و … شرکت کرده اند و نتیجه تلاش های خود را در بستر مجازی ارائه خواهند داد.

همچنین در محور مسابقات  88 تیم در گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، زیست فناوری، ماشین های کمیکار، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، انرژی های تجدید پذیر، مسابقات آزمایشگاهی، اینترنت اشیا و کاپ فیزیک ایران، ایده شو دیده شو و … ثبت نام کرده اند و به صورت مجازی دستاوردهای پژوهشی خود را به صورت محصول محور ارائه خواهند داد. در محور سخنرانی علمی 65 تیم و در محور تولید محتوای دیجیتال نیز 47 تیم حضور خواهند داشت.

انشالله در روزهای 29، 30 و 31 اردیبهشت ماه سال 1400 جشنواره به صورت مجازی در دو بخش آنلاین و آفلاین برگزار می گردد. دستاوردها و پروژه‌های دانش آموزان توسط اساتید دانشگاه داوری خواهد شد و گروه‌های برگزیده علاوه بر اهداء جوایز نفیس، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات را نیز دریافت می‌کنند.

گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش ‏‌آموزان، ایجاد زمینه ‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های با لقوه دانش ‌‏آموزان، آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعداد های نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری‌ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه مقالات برتر دانش آموزی و حمایت مرکز رشد و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از طرح های منتخب و اعزام به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات از ویژگی های برجسته دوره سوم جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان می باشد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس مستقیم javanproject.com  مراجعه کنند.