ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۵:۳۸

پرتره اشیاء، دستاورد برتر مجتمع آموزشی ضحی

پرتره اشیاء، دستاورد برتر مجتمع آموزشی ضحی

پرتره اشیاء

 

جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان  به عنوان رویداد بزرگ علمی و پژوهشی دانش آموزی در روز‌های 29 تا 31 اردیبهشت ماه 1400 به صورت مجازی با حضور بیش از 2400 دانش آموز هر سه مقطع تحصیلی دبستان، دوره اول و دوم متوسطه به همراه دبیران راهنمایشان از 15 استان کشور در قالب 520 تیم برگزار شد.

در محور سمینارها و غرفه های نمایشگاهی 320 تیم در شاخه های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، زیست فناوری، علوم کامپیوتر، نجوم، نانو و … شرکت کرده اند و نتیجه تلاش های خود را در بستر مجازی ارائه داده شد.
همچنین در محور مسابقات  88 تیم در گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، زیست فناوری، ماشین های کمیکار، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، انرژی های تجدید پذیر، مسابقات آزمایشگاهی، اینترنت اشیا و کاپ فیزیک ایران، ایده شو دیده شو و … ثبت نام کرده و به صورت مجازی دستاوردهای پژوهشی خود را به صورت محصول محور ارائه داده شد.
در محور سخنرانی علمی 65 تیم و در محور تولید محتوای دیجیتال نیز 47 تیم حضور داشتند.

که تعداد ۴۲ گروه مقام برتر را کسب نمودند.

بر آن شدیم تا با معرفی پروژه های گروه های برتر علاوه بر قدردانی از این دوستان پژوهشگر، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم.

 

پژوهشگران : ماتینا معابی، نوازش شاه علی، یاسمین خاوری

دبیر راهنما : خانم انسیه امیری فرد

مدرسه ضحی

 

 

یکی از چالش برانگیزترین سبک های عکاسی، عکاسی صحنه آرایی شده یا همان کارگردانی شده است که همیشه جنجالی بوده و طرفداران خاص خود را داشته است. عکاسی صحنه آرایی شده (Staged Photography) سبکی از عکاسی است که تمام عناصر یک عکس توسط عکاس تعیین می شوند؛ نور، اشیاء حاضر در صحنه، رنگبندی ها، قاب و همهی المان های قابل تغییر در عکس به وسیله ی عکاس صحنه آرا کنترل می شود؛ در حقیقت، عکاس یک کارگردان تمام عیار است.


همچنین طبیعت بی جان مجموعه ای از اشیاء یا اجسام گوناگون است که بی روح هستند و به شکلی خاص و بی همتا در کنار یکدیگر مرتبط می شوند. این نوع تصاویر به سادگی جادویی هستند و عملا با شما صحبت میکنند!

 

سایه اجسام