ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۶:۰۰

اعلام اسامی رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

اعلام اسامی رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان
اعلام رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و رشد مهارت های علمی و عملی دانش آموزان و همچنین آشنایی ایشان با رشته های دانشگاهی در روز های 21 الی 23 اردیبهشت ماه سال 1401 با حضور بیش از 1000 دانش آموز پژوهشگر و با استعداد از سراسر کشور در قالب بیش از 250 پروژه علمی به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد.

دانش آموزان به صورت آنلاین در بستر اسکای روم، دستاوردها، تحقیقات و پروژه های خود را ارائه کردند و هیات داوران پروژه ها را بررسی و ارزیابی کردند در نهایت 65 تیم به شرح ذیل به عنوان پروژه های برتر این دوره جشنواره معرفی می شوند.

انشالله طی مراسم اختتامیه که روز یکشنبه مورخ اول خردادماه سال 1401 در سالن همایش زنده یاد دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به صورت حضوری برگزار می شود از منتخبین جشنواره و دبیران راهنمایشان و هیات داوران و همکاران اجرایی تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین به زودی اسامی گروه های شایسته تقدیر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان اعلام خواهد شد.

 

اسامی رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروزه های دانش آموزی فرهیختگان جوان به شرح ذیل اعلام می گردد:

اسامی رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان 

گرایش نام مرکز آموزشی نام موضوع دبیر راهنما اسامی دانش آموزان
سخنرانی علمی دبیرستان سما2 تهران مغز،جناب فرمانده خانم پریسا سحرخیز یاسمن گودرزی
دبستان دخترانه سما یک تهران باکتری های همه فن حریف خانم رویا رئیس محمدی مایسا امامی
گروه آموزشی داناشو فرا جهان خان سمیرا کشمیری سپهر محمدی پیراهی
هوافضا دبیرستان علامه حلی ۹ گلایدر سازه ای آقای جواد رشید جعفری علیرضا میرپناهی، مهدی صدری، علی موحد نسب
دبیرستان پسرانه سما3 مشهد کوادکوپتر اقای اردشیر خباززاده علیرضا عوض پور
دبیرستان تفکر سفید گلایدر سازه ای آقای احمد یکتا نژاد محمد صدرا یکتانژاد
مسابقات آزمایشگاهی دبیرستان دارالفنون اکتشاف و آزمایش آقای علی بیات حسین عظیمی، امیرعلی نعمت‌الهی
دبیرستان سما2 تهران اکتشاف و آزمایش آقای محمد جواد عبدیان کارن لطیفی، علی تحملی رودسروی
ادبیات و علوم انسانی دبیرستان فرزانگان 3 داستان درست کنار تو خانم فرجی پریساخادم معبودی
دبیرستان سما 5 تهران پژوهش درباره اشعار خیام آقای اعظمی آرش مهرآفرین
مجتمع آموزشی ابوعلی سینا نامه های مسافر خانم فرزانه سالمی پریا محمودیان
دبستان سرواندیشان آفتاب شاهنامه خانم فرشته دیهیمی زاوش سیف
پزشکی و بدن انسان دبیرستان فرزانگان3 ترمیم پذیری بافت چربی با کمک ضایعات زیستی خانم نسیبه سادات میرباقر عسل فیض الله زاده، رائیکا محمدی
دبیرستان فرزانگان 6 بررسی اثربخشی پیامهای سالبیمینال بر کاهش استرس دانش آموزان خانم مهناز خلعت آباد الیسا بخشی، فاطمه سرمدی
دبستان سرواندیشان آفتاب چشم ها خانم فرشته دیهیمی رادین مهتاب زاده
روانشناسی پژوهش سرای بصیرت تاثیر اضطراب در افراد درون گرا و برون گرا خانم فاطمه سمیعی نژاد زهرا سالار مقدم، ملیکا شیبانی
ریاضی فیزیک و نجوم موسسه منظومه خرد ابرنواختر ها و اندازه گیری فاصله های کیهانی خانم هاجر وکیلی درسا علیزاده اطاقور، کیمیا کنشلو
مدرسه راهبرد دانش (مهرآیین) ساعت خورشیدی خانم الهام گارسچی پندار کوهنورد، ونداد رزمی، کوروش مهدی زاده، مانی محمودی
عکاسی هنر و معماری مجتمع آموزشی ضحی ژورنال پدربزرگ خانم نگین کیانی کیانا مسیبی
مجتمع آموزشی ابوعلی سینا هماهنگی خانم مهتاب خلعت آباد بانیا هزار جریبی، مهرسا نبئی
مجتمع آموزشی مشکات کوچه پس کوچه های تهران خانم مهتاب خلعت آباد نازنین  گودرزی، دینا  جمالزاده، ملیکا  ایپچیلر، محیا آمره
مجتمع آموزشی ضحی از دید من نگاه کن خانم نگین کیانی یاسمین خاوری، ماتینا معابی
علوم اجتماعی و انسانی دبیرستان فرهنگ ۱۳ بررسی فضای مجازی بازتولید دوست یابی و ارتباطات دوستانه دانش آموزان در ایام کرونا خانم شقایق سید محمدی ستایش جنیدی ، عسل آقاسی ، فاطمه نورائی
دبیرستان سما 5 تهران بررسی ارتباط بین فرهنگ خانواده و میزان استفاده از فضای مجازی آقای مرتضی اعظمی مهدی صفابینش ، امیررضا فلاحتی
علوم زیستی دبستان سما ۱ پسران تهران دستگاه گوارش و بیماری آشالازی خانم مریم مراد پور کارن رضازادگان
گروه آموزشی هوشان بررسی تاثیر باکتری پروبیوتیک بر رشد گیاه (نمونه موردی: گیاه عدس، لوبیا، بذر شاهی) خانم الهام گارسچی مانی رحیمی
مدرسه راهبرد دانش (مهرآیین) بررسی آب های بسته بندی و تولید آب بسته بندی دارای فیبر خانم الهام گارسچی پندار فروهر، داریا دهقان
دبیرستان فرزانگان 8 بررسی مواد موثره و تهیه داروی گیاهی دانه چیا، جوش جوش و چوب داخلی میوه گردو بر دیابت خانم الهام عباس زاده نادیا شعبانی دانشگر، کیانا دهقانی اشکذری
دبیرستان فرزانگان3 بررسی اثر عصاره هیدرو الکلی دانه ی چیا و تخم کدو تنبل خانم ساناز مومنی روژان خوارزمی، صبا قاسمیان
دبیرستان فرزانگان 2 کرج سنتز بانداژ آنتی باکتریال و زیست تخریب پذیر  با استفاده از پکتین و کیتوسان جهت تسریع بهبود زخم خانم ساره هاشمی مهسا معصومی، صبا مصباحی
دبیرستان شایستگان نور سلول های بنیادی خانم نظری  هلیا زوارفرد، دیانا مهروانی
دبیرستان فرزانگان درفول سلول های بنیادی خانم معینی فاطمه جمشیدی، سمانه گلچین پور
دبیرستان سما۲ دختران تهران بررسی اثر ضد اضطرابی عصاره روغنی بابونه، زنجبیل، چای سبز، و اسطخدوس خانم نسرین سید پور بهار محمودی، ملیکا حلیمی
دبیرستان فرزانگان 6

 

مدرسه میرداماد

بررسی تاثیر عصاره های گیاهی بر میزان ماندگاری و جلوگیری از فساد میکروبی بر ماهی قزل آلا

به کارگیری عصاره پوست گریپ فروت به عنوان نگهدارنده برنج

خانم لیلا بدیعی فر

 

خانم لیلا قندی

یگانه فراقی، بهار عبدی

 

دینا داورزنی، طهورا احمدی، نرگس احمدی

فنی و مهندسی دبستان آب و آینه خانه‌ای رو به نور خانم صدیقه بنی هاشمی رستا بی‌غش‌دل، شهرزاد تهمتنی، نورا بیرامی، روناز رشیدی، بهار ایزدی
دبیرستان  سما 4 تهران وسیله هوشمند جانبی گلدان آقای مجتبی قمی علیرضا روحی نیاسر، آرمان بهرامی
مجتمع آموزشی ابوعلی سینا گلخانه هوشمند خانم پریسا رضایی فرنیا فیروزی راد، روژینا طاهر
محیط زیست دبستان سراندیشان آفتاب چرخه ی سنگ خانم فرشته دیهیمی ماهان صفری
دبیرستان فرزانگان3 تجزیه گوارشی پلاستیکها خانم فرجی فاطمه جلالی، زینب محرمی
دبیرستان فرزانگان 6 ساخت مالچ جهت تقویت و حفظ آب موجود در خاک شهریار خانم خلعت آبادی سید عسل میر ابولحسینی، دینا جشانی نژاد
دبیرستان سیمای نور تولید بیودیزل با روغن استخراجی از ضایعات دور ریز و بررسی خواص فیزیکی، شیمیایی آن ها خانم نرگس احمدآقایی نیلا نظری،  رومینا عبیدی، سونیا سیامک
هنر و معماری مدرسه راهبرد دانش (مهرآیین) بررسی تاثیر اقلیم بر معماری بناها خانم الهام گارسچی کیارش کریمی، مهرسام ملت، کسری عبدالهی آرتا فرزاد نسب
مجتمع آموزشی ابوعلی سینا  طراحی نمای ساختمان میدان پسته بک محله امامزاده یحیی با رویکرد تاب‌آوری خانم مرضیه عاشوری السا نعمت قره باغ، نیلسا فرنوش فر، مبینا قدیم، سوین لطفی، هلیا رمضانخانی
مدرسه کوشش مکان محور خانم مجدی روناک مهروزیاد زردشتی، پرسیس وزین زاده
دبیرستان فرزانگان3 طراحی خانه دوستدار با رویکرد کیتین پایدار خانم ملیکا برکه ای سحر صادقی، نگارجلالی
علوم شیمی دبستان دکتر محمد شفیعی بررسی تاثیر آنتی اکسیدان های ایرانی بر روی کاهش استرس اکسیداتیو آقای حمیدرضا یوسفی دینا کریمیان، عبدالله کریمیان
دبیرستان فرزانگان3 ساخت دستگاه تصفیه آب دریاچه مصنوعی خلیج فارس خانم مریم حلوایی غزل کرمی، مدینا شادفر
دبیرستان مدبران کمیکار خانم مصلحی عسل بانوبراسود، رومینا زردرنگ
دبیرستان انرژی اتمی مشهد کمیکار آقای فغانی مهدی ضابطی پور، حسن جعفری،  آرین رحمتی
دبیرستان روشنگران سوپرجاذب خانم نرگس احمدآقایی هستی خالقی، عسل نجاری ، بیتا سادات موسوی، مهتاب اسمعیل بیگی
کاپ فیزیک ایران دبیرستان فرزانگان 7 کاپ فیزیک ایران خانم آناهیتا عبدالهی ترانه نشاطی، ملینا معصومیان، سارینا منصوری، ستاره یدالهی فر
دبیرستان فرزانگان 4 کاپ فیزیک ایران خانم مریم براتی بیورق باغرامیان، زهر نوری، فاطمه هوشنگی ماهر، ماجده طاهر خانی
تولید فیلم و انیمیشن و موشن گرافی دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید انیمیشن کوتاه ابعاد آقای مهدی قاضی محمد دانا نکووقت تک، سید امیرحسین علوی، محمدرضا علیزاده فیروزآباد، محمد صدرا ترابی
دبیرستان سما۲ دخترانه تهران خودروهای هیدروژنی خانم منیره برزگر نوشیکا روشنی
کامپیوتر دبیرستان سما 5 تهران بازی سازی آقای اعظمی مهدی صفا بینش
مجتمع آموزشی ادب پروژه Quiz_3M آقای مصطفی ثناگوی مطلق  محمدپرهام درویش، محمدحسین نجد، مصطفی رادان کوهپائی
محتواسازی رسانه دبیرستان سما2 تهران ساخت اپلیکشن خانم فاطمه اسدی  سما ولیان، رزا آزادان
دبستان پسرانه سما3 مشهد

 

مجتمع آموزشی آفتاب هشتم

محتواسازی

 

ساخت اپلیکیشن یادگیری زبان

خانم حدیث تقی زاده

 

آقای حمید جعفری

محمدصدرا قارزی، احسان سرجوقی

 

علی شامنصوری، آرمان تاجمیر ریاحی

نانو تکنولوژی دبیرستان فرزانگان 8 ساخت پانسمان نانویی ویژه بیماران پروانه ای خانم لیلا قندی معصومه اخترکاوان، مهدا قندهاری
دبیرستان فرزانگان3 سنسور حیات بخش چاه های حفاری خانم نسیبه سادات میرباقر نیکا صوری، مائده عباس زاده
رباتیک دبیرستان سما کرمانشاه مسابقه رباتیک گرایش جنگجو میان وزن آقای رامتین سلیمی محمد حسین عادلی، امیر حسین فیضی، پارسا امجدیان
هنرستان پسرانه سما نجف آباد تراکتور برقی هوشمند آقای مهران غرهالحمید پوریا مشاوری، مهدی هادیان، احمد عربیان، مسلم توکلی، شهاب اسحاقیان
دبیرستان سلام ایران زمین رباتیک الکترونیک آقای شکورنیا پرهام علوی، محمدحسین سلیمانی، کوشا کیوانی

 

با آروزی موفقیت و سلامتی روز افزون دانش آموزان ایران زمین