ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۶:۱۸

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکتر جمشید صباغ زاده قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این واحد دانشگاهی گفت: راه اندازی و فعالیت جشنواره‌هایی از این قبیل، پراهمیت، توام با مسئولیت سنگین است.

وی با بیان این مطلب که نمایش های دانش آموزی بسیار جذاب است، افزود: جشنواره‌های دانش آموزی، آموزش آسان و یادگیری عمیق را به همراه دارد.
دکتر صباغ زاده با بیان این مطلب که علم‌آموزی باید همراه با سوال، نقادی و تفکر باشد، تصریح کرد: تصویر ذهنی انسان، مجازی است و آگاهی و درک از آن موجب ارائه تصویری واقعی می‌شود. بنابراین تقویت قوه تخیل و ذهن پرسشگر شما، می‌تواند پلی به سوی اختراعات و ابتکارات آینده باشد.

دکتر فرشاد پازوکی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات و دبیر علمی این جشنواره  به ارائه گزارشی از روند برگزاری چهارمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان پرداخت و گفت: ثبت نام چهارمین جشنواره پروژه‌های دانش آموزی با شعار “پیش به سوی دانشمند شدن” در رشته های مختلف علمی در 5 محور نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش آموزی، تولید محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی از 25 آذر ماه 1400 آغاز و تا 30 فروردین 1401 ادامه داشت.
وی با بیان این مطلب که این دوره از مسابقات به دلیل سویه امیکرون به صورت مجازی برگزار شد، ادامه داد: این جشنواره در روز‌های 21 الی 23 اردیبهشت ماه 1401 به صورت مجازی، با حضور بیش از 1000 دانش آموز با استعداد و پژوهشگر از 18 استان کشور در قالب 279 تیم به صورت مجازی برگزار شد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات به برگزاری مسابقات ربوکاپ آزاد ایران که اردیبهشت 1401 در این واحد با حضور تیم های دانش‌آموزی برگزار شد اشاره کرد و افزود: جذب کردن مخاطبان دانش‌آموز و حمایت کردن از این استعدادهای کشور باعث افتخار دانشگاه آزاد اسلامی است.

الناز فطیر خورانی دبیر اجرایی این جشنواره نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فرآیند برگزاری این دوره از مسابقات گفت: در این جشنواره دانش آموزان به صورت آنلاین در بستر اسکای روم، دستاوردها، تحقیقات و پروژه‌های خود را ارائه و هیات داوران پروژه‌ها را بررسی و ارزیابی کردند و در نهایت ۶۵ تیم به عنوان پروژه‌های برتر این دوره از جشنواره مشخص شدند.

وی با بیان این مطلب که در این مراسم رتبه های اول این رویداد به صورت حضوری تقدیر می شوند، ادامه داد: حضور دانش آموزان در این جشنواره با محدودیت های ایجاد شده در ایام کرونا، نشان داد پژوهش، تعطیل شدنی نیست.

براساس این گزارش، در این مراسم از منتخبین جشنواره، دبیران راهنما، هیات داوران و همکاران اجرایی این دوره از جشنواره، به صورت حضوری، در سالن همایش زنده یاد دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات تقدیر به عمل آمد.

 

اعلام اسامی رتبه های برتر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

 

اعلام اسامی رتبه های شایسته تقدیر چهارمین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان

 

گالری عکس: