ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز خرداد ۵, ۱۴۰۳ ۲۲:۴۵

ثبت نام دومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

ثبت نام دومین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان سینا آغاز شد

تهران (پانا)_ جشنواره دانش آموزی سینا توسط سامانه یکپارچه نوین آموزشی (سینا روبیک) و واحد علوم و تحقیقات، با هدف گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش و افزایش مهارت‌های علمی و عملی دانش آموزان کشور، در روزهای 3، 4 و 5 اردیبهشت ماه سال 1399 در واحد علوم و تحقیقات برگزار خواهد شد.

الناز فطیرخورانی، دبیر جشنواره پروژه‌های دانش آموزی فرهیختگان سینا و مدیر مرکز آموزش‌های آزاد و مهارتی واحد علوم و تحقیقات، از آغاز ثبت نام دوره دوم این جشنواره در 5 محور غرفه های نمایشگاهی، سمینارهای علمی، مسابقات دانش آموزی، محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی در قالب 130رشته و گرایش خبر داد.

او به استقبال و حضور بیش از پنج هزار دانش آموز با استعداد وخلاق در دوره اول این جشنواره که در فروردین ماه امسال در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، اشاره کرد و ادامه داد: گستره بخش ها و گرایش‌ها، این جشنواره را از لحاظ کیفی و کمی نسبت به سایر جشنواره‌های دانش‌آموزی متمایز می‌کند.

به گفته فطیرخورانی، در این رویداد علمی پژوهشی، دستاورد‌ها و پروژه‌های دانش آموزان از سوی استادان دانشگاه داوری خواهد شد. گروه‌های برگزیده علاوه بر اهدا جوایز نفیس نقدی، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات نیز دریافت می‌کنند و به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات اعزام خواهند شد.

گفتنی است، گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‏آموزان، ایجاد زمینه‏‌های ظهور خلاقیت و توانایی ‌های بالقوه دانش‏آموزان، آشنایی دانش آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعدادهای نوجوانان، ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده سازان ایران اسلامی، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی جهت همکاری و مبادلات علمی و فنی با مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تبیین نقش و تاکیر بر اهمیت تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و مهارتی به صورت حضوری در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی ، به طور مجازی در سامانه سینا و همچنین هدایت و مشاوره حضوری و مجازی کلیه دانش آموزان و دبیران از دیگر برنامه های این جشنواره است.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی f-sinaproject.com مراجعه کنند.