ساخت کیت شناساگر جهت تعیین سلامت مواد غذایی آماده و تشخیص غلظت نگهدارنده ­ها


ساخت کیت شناساگر جهت تعیین سلامت مواد غذایی آماده و تشخیص غلظت نگهدارنده ­ها

 

پژوهشگران : هلیا غلامعلی _زهرا صاری

دبیر راهنما : خانم مریم حلوایی

مدرسه فرزانگان 3

مزه ­ی دلپذیر مواد آماده و مزیت ­های فاحش آنها نسبت به طبخ سنتی باعث افزایش مصرف آنان می­شود ؛ این در حالی است که در این مواد، از نگهدارنده­ های کاملا شناخته شده ­ی مضری استفاده می­ شود که با محاسبه­ ی مصرف طولانی مدت، اثرات زیان باری بر فرآیند فرزندآوری و سطح هوش جنین و نوزاد دارد. این مواد با اثر بر هورمون ­های گونادوتروپین و غده تیروئید و بافت بیضه موجب بیماری ­های چون کم­کاری تیروئید و سقط جنین و کاهش سطح هوش نوزادان می شود. امروزه برای افزایش مدت زمان نگهدارندگی از این مواد بیش از حد مجاز استفاده می شود.

ارزیابی­ های سازمان ­های بهداشت به علت طولانی بودن فرآیند­های آزمایشگاهی، موثر واقع نمی­ شود، چراکه متقلب غذایی از این زمان استفاده کرده و نسبت به جابحایی مواد یا جانشین­ سازی آن اقدام می­ کند،که حضور کیت ­های شناساگر سریع از این عمل جلوگیری می کنند.

با ایجاد رسوب اکسید منگنز بر واحد­های زمانی بر اثر آزمایش­ های شناسایی فنول؛ دریافت شد که با افزایش مقدار موجود بنزوات سدیم، زمان رنگ­بری آن کم شده و طی یک ساعت و نیم رسوب اکسید منگنز ایجاد شده نشان از وجود پیوند چندگانه ­ی کربن_کربن است. برای جلوگیری از بروز آثار بر نسل های آینده، استفاده از کیت شناساگر نگهدارنده بنزوات سدیم توصیه می شود.

فعالیت های دانش آموزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *