ششمین جشـنــواره پروژه‌های دانش‌آموزی

امروز تیر ۳, ۱۴۰۳ ۰۲:۴۴

قوی ترین موجود، دستاورد برتر محور سخنرانی علمی دپارتمان آموزشی واله

قوی ترین موجود، دستاورد برتر محور سخنرانی علمی دپارتمان آموزشی واله

قوی ترین موجود

 

جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان  به عنوان رویداد بزرگ علمی و پژوهشی دانش آموزی در روز‌های 29 تا 31 اردیبهشت ماه 1400 به صورت مجازی با حضور بیش از 2400 دانش آموز هر سه مقطع تحصیلی دبستان، دوره اول و دوم متوسطه به همراه دبیران راهنمایشان از 15 استان کشور در قالب 520 تیم برگزار شد.

در محور سمینارها و غرفه های نمایشگاهی 320 تیم در شاخه های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، زیست فناوری، علوم کامپیوتر، نجوم، نانو و … شرکت کرده اند و نتیجه تلاش های خود را در بستر مجازی ارائه داده شد.
همچنین در محور مسابقات  88 تیم در گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، زیست فناوری، ماشین های کمیکار، بازی سازی، کامپیوتر و برنامه نویسی، انرژی های تجدید پذیر، مسابقات آزمایشگاهی، اینترنت اشیا و کاپ فیزیک ایران، ایده شو دیده شو و … ثبت نام کرده و به صورت مجازی دستاوردهای پژوهشی خود را به صورت محصول محور ارائه داده شد.
در محور سخنرانی علمی 65 تیم و در محور تولید محتوای دیجیتال نیز 47 تیم حضور داشتند.

که تعداد ۴۲ گروه مقام برتر را کسب نمودند.
بر آن شدیم تا با معرفی پروژه های گروه های برتر علاوه بر قدردانی از این دوستان پژوهشگر، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم.

 

پژوهشگر : آرشام صبور محمدی

دبیر راهنما : آقای ارجمند

مدرسه واله

 

تاردیگرید

یکی از عجیب‌ترین موجودات روی زمین است که می‌تواند در محیط‌های خشن فیزیکی یا شیمیایی که عموماً حیات در آنها ناممکن است زندگی کند. طول بزرگترین تاردیگرید از ۱.۵میلی متر بیشتر نمی‌شود و خیلی از آنها روزهای خود را صرف خوردن جلبک ها و باکتری‌ها و شنا کردن در قطرات آب خزه گلسنگ‌ها می کنند و به همین دلیل، بدن بسیاری از آنها شفاف است. آنها می‌توانند در دمای -۲۷۳و ۱۵۱سانتیگراد زنده بمانند تا سالها بدون غذا و آب به زندگی ادامه دهند. این جانوران همچنین می‌توانند در برابر فشاری بیش از فشار عمیق ترین اقیانوس‌ها تاب بیاورند یا در محیط خلا بیرون از جو زمین زنده بمانند.

 

برای مشاهده فایل ضمیمه اینجا کلیک کنید .